XIII Festiwal Nauki w Krakowie pod hasłem „OBLICZA WODY”


Tegoroczne hasło nawiązuje do obchodów Międzynarodowego Roku Współpracy w Dziedzinie Wody ogłoszonego przez ONZ. Pragniemy tym samym zwrócić uwagę na faktyczny problem czystości, niedoboru i wykorzystania wody.


Impreza odbywać się będzie od 15 do 18 maja br. Głównym koordynatorem Festiwalu jest po raz trzeci Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie obchodzący Jubileusz 60-lecia.


Centrum wydarzeń w postaci Festynu Nauki zlokalizowane będzie tradycyjnie na płycie Rynku Głównego w Krakowie oraz na terenie Collegium Medicum UJ, przy ul. Św. Anny 12.
Niespodzianką tegorocznej edycji będzie m.in. organizacja 15 maja w przeddzień oficjalnej inauguracji IV Międzyuczelnianego Wyścigu „Smoczych Łodzi” i Wielkich Regat Ósemek na Wiśle. Nie zabraknie również koncertu inauguracyjnego przygotowanego przez Akademię Muzyczną w Krakowie. Przez trzy dni, tj. od czwartku, 16 maja do soboty, 18 maja, Rynek Główny w Krakowie zamieni się w „naukowe miasteczko namiotowe”. Będzie można porozmawiać z naukowcami, studentami i innymi osobami zaangażowanymi w organizację Festiwalu. Odważniejsi będą mogli wykonać proste doświadczenia, eksperymenty lub pomiary. Bezpłatnie będzie można też zwiedzić niektóre muzea, instytuty, albo wziąć udział w warsztatach.
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie w ramach tegorocznego Festiwalu Nauki przygotował konkurs fotograficzny „Oblicza wody”.

 

Czytaj więcej >>